polski english german
Aktualności

Dostępne są już: "Atlas lokomotyw elektrycznych" i "Atlas lokomotyw spalinowych". W przygotowaniu "Atlas kolei wąskotorowych". Trwają prace nad monografiami parowozów pospiesznych i lokomotyw dwuczłonowych, ukażą sie najwcześniej w II połowie 2018 roku. W przygotowaniu również monografia "Kolei Wąskotorowych II Rzeczypospolitej". Temat mało znany, szukamy ciagle materiałów i zdjęć z tych kolejek, jeśli możesz pomóc to prosimy o kontakt.

 

Bestseller
Ostatnio dodane
Polecane
Ciasteczka

Witryna naszego wydawnictwa do poprawnej pracy korzysta z małych plików zwanymi ciasteczkami. Można zablokować ich otrzymywanie w ustawieniach Twojej przeglądarki, jednak bez nich poprawna praca strony nie będzie możliwa.

Sonda
Monografiami jakich serii taboru PKP jest Pan/Pani najbardziej zainteresowana ?
Szukaj

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać regularnie informacje o nowych publikacjach polskich i zagranicznych z branży komunikacji szynowej zapisz się do NEWSLETTERA

Koleje wąskotorowe na Żuławach

Publikacje polskie » Koleje wąskotorowe

Opis
Autor Roman Witkowski
Wydawca Kolpress
Wydanie I / 2009
ISBN 978-83-920784-3-2
Format B5
Stron 176
Oprawa twarda
Cena:55.00
w sprzedaży
masz pytania?

W książce opisany został rozwój, eksploatacja i związane z tym problemy komunikacji kolejowej, w szczególności kolejek wąskotorowych, które od ponad 120 lat wciąż obecne są na Żuławach. Czytelnik znajdzie tu interesujące opisy powstawania, funkcjonowania, a następnie likwidacji poszczególnych odcinków żuławskiej wąskotorówki, ich obecny stan i różnorodność taboru, który był eksploatowany. Zebrany materiał udokumentowany został prawie 200 fotografiami, licznymi szkicami, mapami, tabelami, które obrazują ważną rolę jaką odegrał ten środek lokomocji w rozwoju regionu.  Książka przeznaczona nie tylko dla miłośników kolejek wąskotorowych, ale również wszystkich którzy interesują się historią Żuław, turystyką i rozwojem komunikacji zbiorowej.

Spis treści

  1. Koleje wąskotorowe na Żuławach Wiślanych /7
  2. Koleje wąskotorowe w powiecie Żuławy Gdańskie /33
  3. Prawobrzeżna Kolej Dojazdowa po 1945 roku /57
  4. Lewobrzeżna kolej Dojazdowa po 1945 roku /77
  5. tabor kolei wąskotorowych na Żuławach /99
  6. Wspomnienia o kolejce żuławskiej /123
  7. Archiwalne rozkłady jazdy kolei wąskotorowych na Żuławach /130
  8. Archiwalne bilety GKD /144
  9. Wąskotorówka w kolorze /149
 

Polecamy także inne tytuły: